NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

 

 

Dlaczego orteza na złamane żebra firmy Chrisofix® jest lepsza niż pas piersiowy?
Pas piersiowy zmniejsza ból występujący tylko jako objaw poprzez ograniczenie ruchów żeber oraz oddychania. Zmniejsza się zdolność oddechowa płuc, co sprzyja rozprzestrzenianiu się i osadzaniu bakterii w płucach. Może być to przyczyną ryzyka zapalenia płuc. Natomiast orteza na złamane żebra zmniejsza odczucie bólu w taki sposób, by nie ograniczać lecz wspomagać oddychanie i regenerację.

Jak długo powinno się nosić tę samą ortezę?
Ortezę można nosić od 7 do 10 dni bez zmiany opatrunku.

Czy tę samą ortezę można ponownie założyć po jej ściągnięciu?
Jedna orteza na złamane żebra może być założona tylko raz. Po ściągnięciu ortezy – jeśli oddech nadal wzmacnia odczucie bólu – należy założyć nową ortezę.

Jak należy się myć?
Czy podczas kąpieli należy ściągnąć ortezę?
Nie należy ściągać ortezy podczas leczenia. Nie należy zażywać kąpieli w wannie i korzystać z basenu. Wskazane jest aby podczas noszenia ortezy brać prysznic.

Kto zakłada ortezę?
Tylko wykwalifikowany personel medyczny może założyć ortezę.

Czy ortezę można założyć na zranioną skórę?
Orteza na złamane żebra nie jest sterylna i nie powinno się zakładać ortezy na zranioną skórę ponieważ jej klejąca strona może dodatkowo uszkodzić zranioną skórę.

Jak należy się przygotować do założenia ortezy?
Przed usunięciem folii ochronnej i założeniem ortezy, należy przeprowadzić próbę przyłożenia ortezy po drugiej stronie ciała na nie uszkodzonych żebrach. Przed przyklejeniem ortezy, należy usunąć włosy z ciała oraz oczyścić (odtłuścić) skórę.

Czy można korzystać z solarium?
Nie zaleca się korzystania z solarium.

Czy ortezę na złamane żebra można przeciąć nożyczkami
Nie wolno używać nożyczek w celu zmniejszania, skracania, przecinania, itp.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?
W przypadku złamania dwóch do trzech żeber zalecamy wybór rozmiaru S. Powyżej trzech złamanych żeber zalecamy rozmiar L.

Czy orteza zawiera lateks?
Orteza nie zawiera lateksu.

Jakie inne wyroby produkuje firma Chrisofix?
Firma ma w swojej ofercie wiele szyn i ortez (po zabiegach operacyjnych ręki, reumatologii, ortopedii, artretyzmu, leczenie urazów sportowych). Produkty można zobaczyć na www.chrisofix.ch Nasza strona internetowa jest obecnie aktualizowana.


PRZEJDŹ DALEJ